Reklam
Bugun...
SEVGİNİN BEDELİ YİNE SEVGİYLE ÖDENİR..


Dilek Baykal
dilekbaykal34@hotmail.com
 
 

 İnsanlar anlamadıkları, korktukları, başaramadıkları şeylerle sadece dalga geçmeyi bilirler... Korkunun olduğu yerde aşk yoktur. Cesarettir sevmek. Düzenlere, oyunlara, kötülüklere meydan okumaktır. Sevmek; uzaklaşmaktır yalandan bencilliği hiçe saymaktır. Bir başka açıdan da inanmaktır sevmek. 
Gerçekten inanmaktır tümden inanmaktır. İnsan sevince; sevdiğine bütün varlığı ile teslim olmamışsa yeteri derecede sevmemiş demektir. Ve ona kayıtsız şartsız inanmıyorsa sevgiden bahsetmeye bile hakkı yoktur.

Kıskançlık; inancımızın bütünlüğü ölçüsünde besler aşkı. Şüpheyse öldürür. Şüphenin olduğu yerde inancın yeri olmaz. Sevgiden bahsedilemez orada. Kıskançlıksa; kutsal bir duadır dudağında sevenlerin.

Sevmek; var olmaktır bir bakıma derinden bakılınca yokluğa benzer. Sevmek bütünlenmektir. Çok seven eksildiğini zanneder oysa artmaktır sevmek çoğalmaktır. 

Çevrenin gözlerimizden silinmesi önce bir eksilme hissi verir insana. Fakat o her şeyimizi varlığı ile doldurdukça arttığımızı anlarız. 
( O ) bir tek kazanç bütün kayıplarımıza bedeldir.

Bir an gelir; her şeyi onunla değerlendirmeye başlarız. O bugün mutluysa yaşamak güzeldir. Kabımıza sığmayız. Şarkılar söylemek gelir içimizden. O kederliyse gözlerimizde her şey kederlidir artık. Bütün güzellikler bir bir yitirirler anlamların ı. O anlarda ölümü düşünür de yine ölemeyiz kurtulamamak için.

Yanmaktır tutuşmaktır sevmek ve yaşadıkça hiç sönmemektir. Dinle sana sevmenin ne olmadığını söyleyeceğim önce. Ne olduğunu sonra anlayacaksın.
Dinle sevmek alışveriş değildir. Geometri değildir aritmetik değildir. En değerli şeydir belki ama karşılığında hiçbir şey alınmaz. Karşılıksız bir çeke atılmış kuru bir imza değildir sevmek. İskambil kağıdı değildir zar değildir bir dilim değildir hesap pusulası değildir sevmek.

Sevginin bedeli yine sevgiyle ödenir altınla değil. Sevilmekse; sevmenin mükafatıdır ancak karşılığı değil. Bir sevgiye eş bir başka sevgi olamaz. Çünkü her sevgi birbirinden büyüktür. Sevgi tartılamaz sevgi ölçülemez. Sevgi; gram değildir mesafe değildir. Derinlik sanırsınız yüksekliktir o. Sevgi; dudak değildir göz değildir saç değildir. Sandalye değildir sevgi yatak değildir çarşaf değildir . İçki değildir içemezsiniz fakat her şeyden güzeldir sarhoşluğu. Geçip karşısına seyredemezsiniz manzara değildir tablo değildir heykel değildir. Okuyamazsınız kitap değildir. Bilmece değildir çözemezsiniz. İsteseniz de içinizden atamazsınız. Kan değildir kesip damarınızı akıtamazsınız. Siz ağladıkça o güçlenir içinizde. Akmaz gözyaşı değildir. Kuş değildir uçmaz çiçek değildir koklanmaz. Bitmez çile değildir. Ne desen o değildir sevmek…

Ve sonuç! 

Sevmeyi başaramadıkları için seven ile sevgi ile dalga geçen bir toplum olmuşuz vesselam saygılarımla...

 

 Bu yazı 1221 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 4 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI