Reklam
Bugun...
ŞİDDET


Dilek Baykal
dilekbaykal34@hotmail.com
 
 

Toplum hayatımızın değer yargıları her geçen zamanda için için erirken seyre gafil insanlarımızın benden uzakta olsun anlayışlarıyla birlikte felakete dönüşmesi kaçınılmaz acıları yaşatıyor .

Yaşayanlara sabır dilemek veya rahmet okumak insani boyut gibi gözükmesine karşılık samimiyetten uzak olduğunu da belirtmeliyim .Toplum aile yapısının hazmetmeden hızla değişimlere uğraması , görsel basın dediğimiz yayın araçlarımızda özellikle yabancı yayınlardan yapılan uyarlamaların bizimle bağdaşmadığının bilinmesine rağmen izin veriliyor olması adının gelişmişlik modern hayat olarak algılatılması neticesi değil midir katliam gibi aile faciaları ?!

İstek ve ihtiyaç dengesinde ki bozulmaların özentilerle başladığını bilmekle beraber ebeveynlerin '' biz görmedik çocuklarımız görsün yaşasın ''ezilmişlik psikolojisini iyi irdelemek gerektiği kanısındayım . Yazılı olmayan kurallarımızı herkesin hatırlamasını isterim . Milletler kendilerini bir arada tutan değerleri son derece önemlidir .

SEVGİ SAYGI SABIR SADAKAT VE SAMİMİYET unsurları ana yapıyı oluşturmaktadır . Saygıyı şiar edilmeyen hiç bir davranış veya yaşam şeklinden huzurlu bir gelecek beklemek olası değildir . Saygınlık noktasında sıkıntılar yaşayan insanlarımızın sabrından sevgisinden sadakatinden söz etmek mümkün değildir zira davranışların tümünde de samimiyet yoktur . Aile terbiyesi ! '' Anasına bak kızını al '' oğlan dayıya kız halaya '' gibi bazılarına göre yobaz kavramlar hakkında doğru analizler yapılması gereği vardır . Soya çekim genlerden gelen özelliklerin kuşaklara aktarılması bilimsel bir gerçektir . Siz anne ve babalar evlat yetiştirirken kalite ögesini dikkate almazsanız ! Ya davulcu ya zurnacı olayı yaşamanız kaçınılmazdır . Oysa ki aileler evlat yetiştirme noktasında imkanları ölçüsünde ihtiyaç dengeleri bağlamında net samimi açık ahlaki değerler üzerine yapıyı oluşturmalıdır . Siz hayaller üzerine oluşturduğunuzu düşündüğünüz yapının temeli olmayacaktır .

Hayalci evlatlara sahip olacaksınız mutlak ''armut dibine düşer '' misali acılara davetiyeyi kendi ellerinizle çıkarmış olacaksınız biline . Görüşüm odur ki evlenmek için evlenmek , ayakları üzerinde duramadan yuva kurmak , dede nine torun ister mantığıyla evlat sahibi olmak sadece hayal dünyasında akıldan öte yaşamaktır Bence...Bu yazı 1275 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ3 + 4 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI