Reklam
Bugun...
BEYAZIT ÖZTÜRK GERÇEĞİ


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Bu ünlülere hiç ilgileri olmadığı halde çeşitli konularda söylemedikleri sözleri söylemişler gibi yalan-yanlış haber yapmak, onların ağzından bazı olay yada şahıslara methiyeler düzmek nasıl bir ruh halinin eseridir anlayamıyorum.

Onlar adına, onlar yapmış gibi sohbet tweetleri atmak, onları hiç alakasız hiç istemedikleri ve hiç ait olmadıkları konum ve tutumlarda gösterip, kendilerine yapılan saldırılara onlar adına yalan cevaplar verip, onları ait olmadıkları siyasi kişiliklere büründürmek Nasıl bir hastalıktır anlayabilmiş değilim.

kim bilir belki de bu yaklaşım Kürtleri kurtaracak bir süpermen arayışıdır.

Oysa kimse kimseyi kurtarmaz, Kendi kurtuluşunu başkalarından bekleyenler kölelerdir.

Sosyal medyada daha önce şirin payzın, Cüneyit Özdemir, Ahmet Hakan gibi ünlüler için bu tür yalan paylaşımlar görmüştük. dünde Beyazıt Öztürk bir Kürtsever, bir barışsever olarak lanse ediliyor ve kendisine ırkçı faşistlerce yapılan saldırılara yalan paylaşım ve sahte Twittlerle militanca karşı koyduruluyordu.

Bu sahte ve hayali Beyazıt bu yalanlarla bir gün yaşatılabildi.

Çok geçmeden barış çağrısı yapan Ayşe öğretmene programın da söz verdiği ve onu alkışlattığı için ırkçı faşist saldırganlardan özür diledi. İşte gerçek Beyazıt Öztürk buydu.

Bir polis çocuğu olduğunu da özellikle vurgulayarak tarafını da, Kürde karşıtlığını da belli etti.

Kimse bizim çocuklarımızın ölümüne bile üzülme hakkına sahip değildir.

Biz yalnızca ölüme, zulme ve aşağılanmaya mahkumuz onların nezdinde.

Bu konuda bir milli mutabakat var. Gerçek bu. Ne Ahmet Hakan ne Beyazıt Öztürk ne de bir başkası bizim hayal ettiğimiz kişiliklere dönüşmez, dönüşemezler.

Hayallerle olaylara ve kişilere yaklaşanlar sadece hayal görürler. Ve her zaman gerçekler kısa sürede o hayalleri yıkar.

Bizi kurtaracak güç Kürt halkının bilinçli, çelikleşmiş iradesi ve özgürlüğü için gösterdiği mücadele azmidir. Yalanlarla, yalan kurtarıcılar yaratmakla hiç bir şey elde edilmez.

Biz istiyoruz diye başkalarının hizmetinde olanlar, bizim kurtarıcılarımıza dönüşmezler. gerçek budur ve Hiç bir yalan veya hayal gerçeği yok edemez. "Kürt yok dendi" Bu da bir yalan ve sümürgecilerin hayaliydi, Kürtler yok oldu mu?

Gerçek asla gizlenemez ve yok olmaz. "Bızın her çıkas dîzikawa were teke ji we eşkere bîze" der bir Kürt atasözü "keçi her ne kadar gizli çiftlese de açıkta doğuracak " doğum çiftleşmeyi açığa çıkaracak.Bu yazı 1310 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI