Reklam
Bugun...
BİNDİK BİR ALAMETE GİDİYORUZ KIYAMETE


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Demokratik bir kökenden yada kültürden gelmeyen, referansı din, muhafazakarlık, milli görüş yada milliyetçilik gibi geri ve şoven düşünce yapıları olanların demokrat olmaları beklenemez.

Demokrasi ancak kendileri için gerekli ise demokrasiden söz ederler.

Bu gün Tayip Erdoğanı dinlediğimde Türkiye de daha başkanlık sistemi oluşmadan demokrasinin kaldırılmak üzere olduğunu gördüm.

Devletin faşizan militarist uygulamalarına karşı açıklamaları olan, yada böyle bir tutum alan aydınları karanlık, vatan haini, cahil olarak damgalıyor.

Ağzına geleni söylüyor. Bir tek ana avrat düz gitmediği kalıyor. Sonunda da hükümetimize ve yetkili kurumlarımıza sesleniyorum bu karanlık adamlar ekmeğini yedikleri, maaş aldıkları devletlerine terörist diyebiliyor.

Yani seçim kazanamadı diye başlattığı savaşa karşı çıkan insanların tutuklanmalarını, işten atılmalarını istiyor. Başkan olsa kesinlikle ‘takriri sükûn’ yani sus yasası ilan edecekti.

Meğer bizim vicdanının, insan olmanın yada düşüncesinin gereği olarak yapılan anti demokratik uygulamalara karşı çıkmak olarak bildiğimiz düşünce, eleştiri, toplantı, bildiri, gösteri hakkı olarak tanımladığımız haklar, demokratik hakların kullanımı değil, vatan hainliğiymiş.

Hatta bir fiil devlete aitse asla karşı çıkılmamalıymış. Yani; bizim faşizan uygulamalar olarak gördüğümüz uygulamalar Erdoğan için demokrasidir.

Suriye de ektiğini DAİŞ bombalarıyla biçen Erdoğan bu günkü patlamada bile DAİŞ’e kıyıp tek başına ismini anmadı. Yine toptancı bir yaklaşımla hepsini aynı torbaya koymak için geveledi.

Seçim süreci olsa DAİŞ’in ismini hiç anmayacaklardı. Yani yine kokteyl terör diyeceklerdi. Bu günlerde yalnız o değil tüm demokrasi karşıtları ve faşistler sıkça demokrasiden söz etmektedirler.

MHP de Milliyetçilikle demokrasi ayrılmaz bir bütündür diyor.

Öte yandan da herkesi hendeklere gömün, yalnız hendek kazanlar değil, Barzani, Talabani, PYD de yok edilmeli, kandil de yerle bir edilmeli diyor.

Yani ırkçı faşist bir yaklaşımla Kürtleri yok etme hezeyanlarını demokrasi ile tanımlıyor. Uzun sözün kısası Türkiye çok tehlikeli bir yola sürükleniyor.

Dün demokrasiye ihtiyacı var diye demokrat bilinenler bu gün demokrasiyi yok etmek için her yola başvurmaktadırlar.

Uçuruma gidiyoruz hep beraber.Bu yazı 2028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 8 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI