Reklam
Bugun...
ÇALIŞMA BAKINI SÜLEYMAN SOYLU DA HDP Yİ İHANETLE SUÇLADI


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Hepimiz Doğru yol iktidarının Kürtler için ne anlam ifade ettiğini biliyoruz.

On Binlerce ölüm, Binlerce yakılan köy, binlerce faili meçhul cinayet, yüz binlerce işkenceye, Yüz binlerce göçe maruz kalmış insan. DOĞRU YOL denilince Kürtler için anlamı bu.

Bu partinin bir ara genel başkanlığını yapmış olan Süleyman soylu şimdi çalışma ve güvenlik bakanı. Asgari ücretle ilgili yaptığı basın açıklamasında O da kendileriyle işbirliği yapmayan HDP lileri sorumsuzluk, aldıkları oyun hakkını vermeyen devlet düşmanı bir parti olduklarına değinip hakaret etti.

HDP'liler babanızın uşağımı. o üsten bakışçı, küçümseyen üslubunla, küstahça hakaret ettiğin parti 5 milyon oy almış bir parti. Düşmanlığın Kürt halkının temsilcileri olması nedeniyledir.

Süleyman soylu halkın sildiği ama Tayip Erdoğan'ın yeniden meclise taşıdığı Kürt düşmanı bir anlayıştan geliyor. Ak Parti bu ve Türkeş gibi isimlerle faşizan bir çizgiye geçişi pekiştirdi.

Aslında bu kendileri için 17 aralık yolsuzluk operasyonundan sonra bir zorunluluktu. Çünkü o operasyonlarla hırsızlıklarını ifşa eden eski dostlarıyla bağları koptu o nedenle de süratle darbeci, Ergenekoncuları salıverip onlarla anlaştılar.

Kobani de Kürt düşmanlığıyla başlayan bu süreç, AKP’nin bu tür ırkçı, faşist kişilerle tahkimiyle de tam anlamıyla anti-Kürt, ırkçı, faşizan bir yapıya dönüştü. Süleyman soylu; Sen ellerinden Kürt kanı akan bir anlayıştan gelen bir Kürt düşmanı faşistin tekisin. sen ve senin gibilerle AKP'nin makas değiştirmesi Türkiye'yi yeniden çatışmalı bir sürece soktu.

Yani Türkiye'nin önemli bir sorunu da AKP’nin sen ve senin gibi Kürt halk düşmanı faşist anlayışta olan kişilerle aynı çizgiye gelmesidir. Senin Genel Başkanlığını yaptığın DOĞRU YOL’un akıbeti neyse onunla aynı çizgiye gelmiş olan AKP nin de akıbeti o olacaktır.

Herkes sizin gibi düşünecekse, sizin dayatmalarınıza uyacaksa o zaman seçimlere ne gerek var. Sizin hırsızlıklarınıza, Türkiye’yi kutuplaştırmanıza, ülkenin önemli bir kesimine, Kürtlere, hatta inanç guruplarına düşmanlıklarınıza, hırsızlıklarınızı ortaya çıkaran kamu görevlilerine yaptığınız haksızlıklara, karikatürlerinizi çizen, ya da radikal İslamcılara gönderdiğiniz silahları ifşa eden gazetecileri tutuklamalarınıza onay vermek zorundamıdır.

Herkes; sizinle bu günahları hatta ahlaksızlıkları paylaşmak zorundamıdır. Bunu yapmıyorlar diye mi vatan hainidirler. -Süleyman soylu; sahibinin sesi olduğun iktidarınızla Türkiye hızla fili bir faşist diktatörlüğe gidiyor. Bu gidişata engel olacak yada bu tehlikenin farkında olan gerçek bir muhalefette yok.

Hatta ırkçı, inkarcı devlet anlayışında çoğu zaman bu anlayışın bile gerisinde bir anlayış içindedir CHP. Anayasanın ırkçı faşist, herkesi Türk sayan değiştirilemez ilk 4 maddesinin değiştirilmesini kabul etmeyen, kırmızı çizgi gören bir CHP var. Türkiye bu siyasi kurumlarıyla çökmeye, dünya da yalnızlaşmaya, bölünmeye yelken açmış durumda.

Faşizan yaklaşımlarla birliği, beraberliği tesis etmeniz asla mümkün değil, Suudi Arabistan’la birlikte kurmaya çalıştığınız Irak ve Suriye’de Kürt ve diğer etnik ve farklı inanç guruplarını yok sayan suni radikal bir İslam diktatörlüğü kurma arayışınız ile de Türkiye’yi uygar dünyadan ve uygar dünya değerlerden uzaklaştıracağınız gibi, İzlediğiniz Kürt düşmanlığı siyasetinizle de Türkiye’nin bölünmesini hızlandırıyorsunuz.Bu yazı 1008 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 2 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI