Reklam
Bugun...
HAŞMETLU HÜNKARA ARZUHALİMDİR


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Haşmetlum, savaş düşündüğünüz, tasarladığınız ve uygulamaya koyduğunuz şekilde her tarafta hızla yayılıyor.

Her gün birçok evden ağıtlar yükseliyor. Ülkenin bazı yerlerinde Kürt işçilere, yoldan geçen Kürt otobüs ve araçlara saldırılar da sürüyor.

Bu gidişle tüm ülke de seçimden önce gerçek anlamda bir şiddet ve kaos ortamı oluşacak.

Ama bazı münafıklar siz ve sadrazamınızın gerekirse vatan için gençlerimiz ölmeye hazır açıklamalarınızı –bunların çocukları ölmüyor ki, ölen fakir-fukaranın çocuklarıdır diyerek halkı savaşmaktan soğutuyorlar.

Oysa bu bölücüler bilmezler mi ki haşmetlunun çocukları ile Yozgat’taki çobanın çocuğu bir değil.

Bununla yetinseler yine iyi birde; güya savaş çığırtkanlığı yapanların savaşta kaybedecekleri bir şeyleri yokmuş diyorlar.

Size destek veren bir zattı muhteremin çocuğunun da olmadığına işaret ediyorlar.

Diyorlar ki, savaş isteyenlerin savaşa gönderecekleri çocukları yok, bu nedenle kaybedecek bir şeyleri de yok.

Ama merak etmeyin gerçekten Kürtlerin canını çok yakıyorsunuz.

Hele kobani de, yada şengal de, yani Rojava ve Irak Kürdistan’ında şehit düşen çocuklarını günlerce bekletip ailelerine teslim etmemeniz var ya onlara ölümden beter geliyor.

Geçen onlardan haddini bilmez bir şehid yakını; -Bizler kendi aramızdaki kavgalarda bile, birbirimizi öldürdüğümüz de karşı tarafın ölüsüne kendi ölümüz gibi bakan, düşman bilerek öldürdüğümüz tarafın ölüsünü de orta da bırakmayan bir kültüre sahibiz demekteydi.

Düşüncesizlik işte oysa ölüye yapılan bir şey yok. Ölü ölüdür.

Canı yansın diye yakınlarına yapılan bir eziyet olduğunu düşünemiyor.

Siz devam edin bunlar değil mi size “seni başkan yaptırmayacağız” diyenlere oy verenler.

Dün yine Rize’den haykırıyordunuz; - benim kürt kardeşim siz hala bu biz sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye dayadık diyenlerin mi arkasından gideceksiniz diye.

Hünkarım bunu çok dediniz seçimden önce de hatta bu sözlere ilaveten –bunlar Zerdüşt, bak bunların eşcinsel adayları bile var.

Ama sonuç bunların tüm Kürt illerini silip süpürmesi oldu.

Bunu da sordum kendilerine, size bir de bu konuda teşekkürleri vardı bu haddini bilmezlerin.

-Kobani düştü düşecek diyerek gözümüzdeki perdeyi indirdi. Gerçek niyetini ve kürde bakışını o gün anladık diyorlar.

Bunlar uyanmış hünkârım, baksana elde Kuran köy köy dolaşmanızla bile bir şey elde edemediniz.

Zor kandırılırlar artık bunlar. Ve derler ki; -biz yıllarca diğerlerinden farklıdır. Yaratılanı yaratandan dolayı sever diye oy verdik.

Pek çok eksiğini, pek çok yanlışını es geçtik çözer çözecek diye bekledik ama sonra baktık ki amaç çözmek değil oy devşirmek.

Oy verirsen kardeşiz, vermezsen düşmanız tavrında haşmetlu.

Böyle diyorlar had bilmezler. Ya bu kadar yanlışa rağmen oy verdiniz de ‘kobani düştü düşecek’ sözünü de es geçseydiniz ya dedim.

Ne dedi hünkarım hadini bilmezin biri biliyormusunuz. -Sana bir fıkra anlatayım dedi ve devam etti. Bir gün bir Kürt köylüsü devesiyle uzun bir yolculuğa çıkmış.

Bu uzun seyahatte, yolda deve sahibi hastalanmış, uzun bir süre yolun kenarında yatmış, devesi de başucunda onu beklemiş, bir ara gözünü açmış bakmış başucunda bekleyen devesine, aklına ölümü ve deveye çektirdikleri gelmiş.

Deveye; - deve yıllarca bana hizmet ettin, sana çok yük taşıttım, çok eziyet ettim. Her türlü hakaretime boyun eğdin, ama şimdi ölüyorum hakkını helal et demiş.

Deve düşünmüş ve demiş ki - evet çok çektirdin bana, çok yük yükledin sırtıma,dövdün beni, ayağım, sırtım yara oldu ilaç sürmedin her neyse bütün bunlardan dolayı ben yine de sana hakkımı helal ediyorum.

Ama bir konuda hakkımı helal etmiyeceğim. -o ne demiş deve sahibi - hani bir gün ben yorgunum diye, benim yularımı eşeğin kuyruğuna bağlamıştın ya.

İşte o konuda hakkımı helal etmeyeceğim . kobani de vatanı namusu için savaşan YPG ile tecavuzcu İŞİD’i aynı kefeye koydu ya Haşmetlu – ne farkları var ikisi de terörist deyu. Yani anlayacağın bunlardan artık sana ekmek yok hünkarım, bunlar ülkeyi de bölerler.

Ama farklı bir bölünme olacak bu. Hani o kızıl komünist Can Yücelin dediği gibi bölecekler gibime geliyor. Ülke Bölünsün İstiyorum; Yandaş,

Yalaka ve Yavşaklar Bir Tarafa. Onurlu, Şerefli, Üreten Emekçiler ve Vatansever İnsanlar Bir Tarafa.. Laf aramızda hünkarım, bunlar gittikçe çoğalıyorlar. yapılacak yeni seçimde hedefleri daha büyük, mesela hani o birer ikişer vekil çıkarabildiğiniz yerler var ya onlardan da sıfır çekeceğiniz anlaşılıyor. bu kez elazığ, malatya, maraş, sıvas, aydın, manisa ve başka yerlerden de vekil çıkaracaklar haberin olsun. HormetlerBu yazı 1158 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 9 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI