Reklam
Bugun...
LANET OLSUN


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Dün karaya vuran 3 yaşındaki bir çocuğun cesedi hepimizin yüreğine bir kaya parçası gibi oturdu.

Bu güne kadar bu drama yüreğini, vicdanını kapatanlara artık insan olduklarını hatırlatır umarım.

Bu trajedi hepimizde büyük bir öfke ve keder oluşturdu.

Bende bu nedenle bu gün beynimin değil yüreğimin söyleyeceklerini haykırmak istiyorum.

Tarih boyunca gelmiş geçmiş tüm diktatörleri, tüm kan dökücüleri, tüm zalimleri lanetle ve nefretle anarak sözlerime başlamak istiyorum.

Evet, hepsine lanet olsun.

Bu diktatörler, kan dökücüler ve zalimler yaptıklarını ne adına yapmış olurlarsa olsunlar.

Neyle gerekçelendirirlerse gerekçelendirsinler hepsine lanet olsun. Yüz yıldır ortadoğuyu kendi emperyalist anlayışlarına göre dizayn eden dönemin emperyalist ülkeleri İngiltere, Fransa ve italya’yanın o günkü yöneticilerini lanetliyorum. İkinci dünya savaşında 35 milyon insanın ölümüne neden olan Hitleri, musoliniyi ve diğer faşist yoldaş ve yandışlarına milyon kez lanet olsun.

Demir yumrukla pek çok halklara zulmeden yüzbinlerce insanı sibirya’ya, kazakistana süren büyük despot Staline lanet olsun.

İran şahlığıyla, ırak ve Suriye baas diktatörleriyle Kürt karşıtı siyasette ve Kürt düşmanlığı asgari müşterekliğinde buluşan ve Kürt sorununa red, inkar, imha ve asimilasyon politikalarıyla yaklaşan ve bu nedenle de büyük zulüm ve katliamların müsebbibi tüm t.c devlet yöneticileri ile uyguladıkları ırkçı, faşist uygulamalarını lanetliyorum.

Önceleri Kürtleri eziyorlar diye iyi anlaştıkları ama iktidarlarını kaybettiklerinde yada kaybetme ihtimali belirdiğinde ırak ve Suriye de demokratik, eşitlikçi, özgür oluşumlar olmasın diye, daha doğrusu Kürtler lehine bir demokratik statü oluşmasın diye, oralarda kaos oluşumu için çabalayan, insanlık dışı, ilkel, barbar, radikal dinci muhalefete silah ve başka yardımlar da bulunan başta Türkiye yönetimi olmak üzere.

Suudi diktatörlüğü, katar ve başka tüm güçleri kınıyor ve lanetliyorum.

Suriye de olaylar patlak verdiğine bu Amerika’nın savaşı değil. Kendi aralarındaki sorunlardan, mezhep çatışmalarından kaynaklanan sorunlardır diyerek uzak duran.

Ve uzun süren sessizliğiyle ortamın onarılamaz bir şekilde terörize edilmesini izleyen ve işid, nusra ve pek çok vahşet örgütünün zemin ve taban bulmasının müsebibi Amerika’yı ve özellikle de Obama’yı nefretle kınıyorum.

Kendi diktatörlüğünü sürdürmek için direnen ve bu nedenle yüz binlerce insanın ölümüne neden olan Esed alçağı, ve her kaosta rolü olup, sonrasında o kaosları çözmede aktör olabilmiş Alçak İran rejimini ve Suriye ile İran’la müttefik olan Rusya ve çini de nefretle lanetliyorum.

Bu vahşet ortamından kaçan yüz binlerce insanın denizlerde ölümüne kayıtsız kalan bu trajik manzaralara yüreğini ve vicdanını kapatan tüm insanlar, yönetimler ve devletleri nefretle lanetliyorum.

Çare insan olmak, soruna insani değerlerle yaklaşımdadır. Belki bu masum yavrunun ölümü milyarlarca yüreği, vicdanı harekete geçirir. Tek umudumuz insanlığın harekete geçmesi.Bu yazı 1017 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI