Reklam
Bugun...
YAHU BİN YILDIR BİRLİKTE YAŞIYORUZ AYIPTIR GÜNAHTIR NE İSTİYORSUN SEN ROJAVA KÜRTLERİNDEN HANİ KARDEŞTİK.


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Cumhurbaşkanı yine Rojava'ya yüklendi.

Yine asla orada bir oluşuma izin vermeyeceklerini yırtına yırtına anlattı.

kendilerini vatanlarını savunmaktan başka ne günahları var onların. ülkesini, ırzını namusunu savunmakmıdır suçları. Babasının köleleriymiş gibi orada yaşayan halkın iradesini terörist olarak niteledi.

Bu babalanmalar kürtlerin muhtemel kazanımlarını engellemeamaçlıdır. üniversite de gençleri vatan ve millete sahip çıkmaya çağırdı. uzun uzun kürtlere demediğini bırakmadı ondan sonra da kürtlerle alay eder gibi, kürt kardeşlerim bunları görün tanıyın diye bitirdi sözlerini. konuşması baştan sona ayrıştırıcı, tehrik ve kışkırtıcıydı. Yani yine birilerine tepki yönlendirme amaçlıydı.

Bu tarz yaklaşım ve çağrıların ne anlama geldiğini 1980 lerden, hatta daha dün Kırşehir'de, mersin de, kayseri de kürt işyerlerine yapılan saldırılardan, sokakta yada şehirler arası yollarda otobüslerden indirilip dövülen, Atatürk büstü öptürülen yaşlı kürtlerden ve polis refakatinde yakılıp yıkılan döryüzü aşkın HDP binasından ve diyarbekir, suruç ile Ankara garında ki patlamalardan biliyoruz.

Gazeteci Levent Gültekin'e bir AKP Genel Başkan yardımcısının dediği gibi; amaç iç savaş çıkarmakmıdır vallahi ciddi ciddi kaygılıyım. çok kan akar yazık bu ülke insanına. Hani yaratılanı çok seviyordun yaratandan dolayı. böyle bir gelişmenin müsebbibi olmak dinen caizmidir. Hala şahsi çıkarı için AKP'ye oy vermeyi düşünen Kürt var mı ?Bu yazı 1045 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ7 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI