Reklam
Bugun...
YUNANİSTAN MAÇINDA Kİ TABLO GERÇEK TÜRKİYE TABLOSUDUR


KEMAL SÜPHANDAĞ
 
 

Bakmayın siz daha 1920 lerde İsviçre medeni kanunun kabul edilmiş olmasına, dünyada pek çok ülkeden önce kadına seçme seçilme haklarının verilmesine veya insan hak ve özgürlüklerinin yetersizde olsa kanunlarda yer almasına.

Bu ve benzeri değerler topluma benimsetilip, bir toplumsal anlayışa dönüştürülmediktan sonra bir önemi ve anlamı olmaz. yapılmamış ve becerilememiş sorun budur.

Eğitimle, uygulamalarla, resmi devlet ideolojisine göre oluşturulmaya çalışılan bir insan tipiyle bu değerlerle bağdaşmayan işte böyle bir toplum yaratıldı.

Yunanistan maçındaki insan aslında Türkiye'deki insanı ortaya koyan en önemli göstergedir. insan ve insani değerler yerine; bu değerlere düşman, ırkçı, cahil bir toplum yaratırsanız.

Fransa'da ki katliama sevinen, hatta bunu kutlayan, misafir yunan başbakanını ve milli marşını yuhlayan ISID'e sempati duyan bir toplum yaratırsınız.

Bu zemin İŞİD için son derece uygun bir Toplumsal bilince ve toplumsal alt yapıya sahiptir. Bu toplumun kendini çağdaş sayan insanları bile ırkçı, çifte standartlı, faşizan bir anlayışa sahiptirler.

Uzun lafın kısası;çağdaş uygar değerlere uzak, geri değerleri içselleştirmiş bir toplumsal bilince sahip ülkedir TÜRKİYEBu yazı 1159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ8 + 1 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR
YUKARI